KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Tıp Fakültesi

Ahi Evran Haftası Online Programı-29.09.2021

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığının desteği ile Tıp Fakültesi Öğrencilerinin Ahilik Haftası'nın anlam ve öneminin hatırlanması adına düzenlediği, Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Sena AÇIKSARI sunuculuğunda gerçekleşen program ile Esnaflık ve Yardımseverlik kavramları konuşuldu.

Programa, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Zekeriya PAK, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet BEKERECİOĞLU, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet KUYBU ve çeşitli Esnaf Odası Başkanları ve esnaflar katıldılar.

Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Zekeriya PAK ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet BEKERECİOĞLU hocalarımızın selamlama ve açılış konuşmalarından sonra Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet KUYBU Ahilik’in tarihsel gelişimi, toplumumuzdaki sosyo-kültürel önemi ve günümüze yansımaları konularında bilgilendirme yaptı.

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa TAŞLIYAN’ın ahilikle ilgili kısa konuşmasının ardından Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Selçuk NAZİK hocamız bulaşıcı hastalıklılardan korunmaya yönelik sunumunu gerçekleştirdi. Program, sunumun ardından Selçuk NAZİK'in Covid-19 ve aşı hakkında sorulan soruları yanıtlamasıyla devam etti ve Rektör Vekili Prof. Dr. Zekeriya Pak hocamızın teşekkür konuşmasıyla sona erdi.