KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Tıp Fakültesi

Fakültemize Yeni Katılan Öğrencilerle Açılış Dersi Yapıldı-17.09.2019

ÖSS sonuçlarına göre 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Fakültemize yerleşen 1. Sınıf öğrencilerimiz ile Fakülte Yöneticileri Açılış Dersinde bir araya geldiler.

16 Eylül 2019 Pazartesi günü gerçekleşen Açılış Dersinde konuşan Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mehmet BEKERECİOĞLU, Fakültemizi tercih ederek yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilerimizi tebrik etti. Öğrencileri Fakültemiz ve Üniversitemiz hakkında kısaca bilgilendiren Dekan BEKERECİOĞLU eğitim hayatlarının her döneminde öğrencilerin yanında olduklarını belirterek, başarılı bir hekim olabilmek için çok çalışmaları gerektiğini ifade etti. Tıp Fakültesini kazanan öğrencilerin yükümlülüklerinin fazla olduğunu fakülteyi kazanan öğrencilerin aynı karar ve azimle çalışarak bu yükümlülüğü mesleğini en iyi şekilde icra eden başarılı birer hekim olarak yerlerine getirmeleri gerektiğini söyledi.

Bazı öğrenci velilerinin de katılım sağladığı ve güzel bir tanışma ortamının oluştuğu Açılış Dersinde Dönem I Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Adem DOĞANER Hocamız öğrencileri fakülte ortamı, dersler, müfredat ve not sistemi hakkında bilgilendirerek öğrencilere başarıların devamını diledi.

Karşılıklı soru cevap ve bilgilendirme şeklinde devam eden Açılış Dersi Fakülte Yönetiminin kendilerini tanıtması, öğrencileri tebriki ve yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize başarılar getirmesi temennisi ile son buldu.