KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Tıp Fakültesi

Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Niyazi CAN, Tıp Fakültesinde görevli Araştırma Görevlileri ile bir araya geldi.-31.07.2019

Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Niyazi CAN, Tıp Fakültesinde görevli Araştırma Görevlileri ile 30 Temmuz 2019 Salı günü saat 16.00 da Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonunda bir araya geldi.

Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) kazanarak Uzmanlık Eğitimi almak üzere Üniversitemize gelen Asistan Doktorlar ile bilgi ve deneyimlerini paylaşan Rektörümüz, kendilerinden beklentilerini de dile getirdi. Asistan Doktorlara, Üniversitemizde geçirecekleri eğitim sürecinde, kendilerini her konuda çok iyi yetiştirmeleri, bilgi ve donanımları ile aranan bir Uzman Hekim olmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Özellikle, hastaya yaklaşım, sağlıklı bir iletişim kurma ve mesleklerini icra ederken büyük bir sabır göstermeleri gerektiği konularında uyarılarda bulundu.

Toplantının son bölümünde ise, öneri, istek ve şikayetlerini dile getirmeleri için Araştırma Görevlilerine söz hakkı veren Rektörümüz Prof.Dr. Niyazi CAN, onlardan gelen soruları cevaplandırdı.