KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Tıp Fakültesi

Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi-09.10.2017

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı ve Yeni Atanan Öğretim Üyelerinin Akademik Kurula Takdim Töreni, Rektör Prof. Dr. Durmuş DEVECİ’nin katılımlarıyla Fakülte Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan MERT, eğitim-öğretim, bilimsel araştırmalar, proje ve yayınlar gibi Fakültemizde yürütülen akademik faaliyetlerle ilgili Kurulu bilgilendirdi. Ayrıca Fiziki mekânlar konusunda bilgi verip, Morfoloji binamız yapılıncaya kadar Temel Tıp Eğitiminin Fen-Edebiyat Fakültesinde Fakültemize tahsis edilen amfi ve salonlarda yürütülmeye başlandığını belirtti. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ Akademik Kurula hitaben bir konuşma yaptı.  

Yetişmiş insan gücü bulunmayan toplumların güçlü devletlerin sömürgesi olmaya mahkûm olduklarını hatırlatan Rektör DEVECİ, “Bu sebeple daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha zengin ve bayındır hale gelmek zorundayız. Bunun için de teknoloji üreten, bilim üreten kurumlar olmak zorundayız. Bir bilim adamının kütüphanede geçen zamanı ile uykuda geçen zamanı eşit ise inanın çağın gerisinde kalacağız demektir.” ifadelerini kullandı.  

Özellikle sağlık alanında kullanılan ekipmanlar açısından dışa bağımlı olduğumuzu anımsatan Rektör DEVECİ, “Biyomedikal Araştırma Merkezimizi resmi olarak kurduk. İnşallah değişik projelerle bilimsel çalışmalar da yaparak ülkemizin dışa bağımlılığının azaltımasına zamanla katkı sağlarız.” dedi.  

Tıp Fakültesi morfoloji binasının 450 gün içerisinde tamamlanmasının planlandığını söyleyen Rektör DEVECİ, binanın derslerin verileceği yıldız şeklinde tasarlanan bloğunun 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına hazır olması için çaba sarf ettiklerini ifade etti. Morfoloji binasının tamamlanmasıyla birlikte Tıp Fakültesi öğrenci kontenjanını yarısı yabancı öğrencilerden oluşmak üzere 400’e kadar çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizen Rektör DEVECİ, “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesini Tıp Fakültesi üzerinden dünyaya tanıtmış olacağız.” diye konuştu. 

Açılış konuşmalarının ardından 2016 ve 2017 yılında Tıp Fakültesi bünyesinde göreve başlayan akademik personelin akademik kurula takdimi ve biniş giydirme törenleri yapıldı. İki yıllık süreçte Fakültemizde göreve başlayan 40 Öğretim Üyesinin binişlerini Rektör Prof. Dr. Durmuş DEVECİ giydirdi.

Toplu fotoğraf çekimi ve ardından Öğretim Üyelerimizin tanışıp, kaynaştığı hoş bir ortamın oluştuğu kokteyl ile toplantı son buldu.